Termetal

Něco málo z historie firmy ...

Soukromá zámečnická firma Terinek – Termetal byla založena v roce 1990 panem Martinem Terinkem. Od svých počátků byla zaměřena na zakázkovou kovovýrobu.

Původní sídlo firmy bylo v Praze 9 – Satalicích, ale vzhledem k rozrůstajícím se zakázkám byl v letech 1996 – 1997 vybudován nový výrobní závod na ploše cca 4800 m2 ve Svémyslicích – Praha východ.

Mimo zakázkové výroby získala společnost v roce 1993 ve výběrovém řízení taktéž sériovou výrobu hlavních nástěnných rozvodů pro telefonní ústředny pro firmu Siemens s.r.o. a plně se tak účastnila modernizace telefonní sítě v České republice.
V roce 1999 změnila firma Martin Terinek – Termetal právní subjektivitu na TERMETAL s.r.o.. Díky preciznímu provedení a vysokou kvalitou výrobků se zařadila do úzkého kruhu firem zabývajících se například prestižními rekonstrukcemi historicky chráněných objektů a stala se autorizovaným zpracovatelem švýcarského ocelového systému Jansen. Tato přetrvávající spolupráce byla v roce 2014 prohloubena zařazaním společnosti TERMETAL s.r.o. mezi prémiové partnery.


Našim výstupem je nabídka kompletního výrobku od zaměření objektu, přes zpracování výrobní dokumentace až po realizaci a montáž, včetně všech dodávek souvisejících komponentů provedených v nejvyšší kvalitě doložené certifikáty (automatické dveře, pohony, včetně elektronického ovládání, protipožární uzávěry, neprůstřelná skla apod.).


Svým odpovědným a vstřícným jednáním si společnost získala obchodní partnery, kteří se rádi vracejí s dalšími zakázkami. Toto svědčí o spokojenosti zákazníků, což je prvořadým cílem vedení i všech zaměstnanců TERMETAL s.r.o..

Z rozhodnutí vrcholového vedení, byla pro pokrytí komplexního spektra požadavků zákazníků, v roce 2009 založena společnost TERMETAL Moravia s.r.o., kde se stali spolumajitelé Pavel Brázda a Marek Bláha s mnohaletou praxí v oboru stavebnictví – výplně stavebních otvorů. Skupina TERMETAL tak díky tomuto propojení rozšířila svůj sortiment o automatické dveře, hliníkové výplně otvorů, ocelové dveře, dřevěné dveře, vratové systémy HÖRMANN, rolovací mříže…

V roce 2012 byla založena pobočka na Slovensku pod názvem TERMETAL Slovakia s.r.o., která získala zastoupení švýcarské společnosti TORMAX, výrobce velmi kvalitních pohonů pro automatické dveře.